Brněnská OHB Czechspace má v současné době nakročeno stát se vedoucí kosmickou společností v České republice. Její družicová mise SOVA byla nedávno vybrána Evropskou kosmickou agenturou (ESA). "Naším plánem je vyslat SOVU do vesmíru nejpozději v roce 2027."

Číst více

Společnost OHB Czechspace v dubnu dodala centrální trubici a sendvičové panely pro pohonný modul a jádro. Páteř konstrukce sondy Hera tak úspěšně dorazila k našemu zákazníkovi OHB SE v Brémách.

Číst více

Úkolem mise CO2M (Copernicus Anthropogenic Carbon Dioxide Monitoring) bude měřit, kolik oxidu uhličitého se uvolňuje do atmosféry výhradně lidskou činností. Vůbec poprvé bude možné také přesně sledovat zdroje a množství emisí v jednotlivých zemích a regionech Evropské unie.

Číst více

Dejte své kariéře vesmírný rytmus! Zveme vás na 15. ročník veletrhu pracovních příležitostí kariéra+. Uskuteční se v úterý 5. dubna od 9 do 15 hodin v Univerzitní aule Vysoké školy Báňské, Technické univerzity v Ostravě. Akce je určena studentům, absolventům i široké veřejnosti.

Číst více

Kontakt pro média:

Jana Běhalová
Public Relations & Marketing
Tel: +420 777 999 584
E-Mail: jana.behalova@ohb-czech.cz