Vědci z Argentiny, Belgie, Japonska, Slovenska, Španělska a Tchaj-wanu vyjádřili v těchto dnech podporu české vesmírné misi SOVA. Tu vedeme ve spolupráci s Akademií věd ČR a jejím cílem je v roce 2028 vyslat na oběžnou dráhu největší českou družici, která bude sbírat data ve středních a horních vrstvách atmosféry.

Číst více

Konsorcium vedené společností OHB Czechspace (jako hlavním dodavatelem), podporované ČVUT, IRS a OHB System, tento týden splnilo první milník programu jaderného elektrického pohonu (Nuclear Electric Propulsion – NEP), tzv. „RocketRoll".

Číst více

14. července se uskuteční finále soutěže Czech Rocket Challenge na letišti v brněnských Medlánkách. Soutěž je pořádaná pro studenty středních a vysokých škol, kteří mají za úkol navrhnout a sestavit své vlastní rakety. Již tento pátek bude více než 20 soutěžních týmů odpalovat své rakety. Těšit se můžete také na dva doprovodné odpaly a odpal rakety Sherpa spolku Czech Rocket Society, jehož jsme partnery.

Číst více

Na počátku tohoto roku přijal pozvání na panelovou diskuzi do OHB Czechspace záložní astronaut Evropské kosmické agentury Aleš Svoboda. Diskuze pro studenty oborů letectví a kosmonautiky VUT v Brně probíhala formou rozhovoru, který vedl náš zaměstnanec Ondřej Šlajs. My Vám nyní přinášíme přepis tohoto rozhovoru.

Číst více

Lety do vzdálených oblastí sluneční soustavy, přeprava těžkých nákladů nebo základny na Měsíci či Marsu. Tyto a další budoucí vesmírné mise by mohly těžit z nového pohonného systému na bázi jaderné energie. Možnostmi jeho využití se nyní zabývá ESA, která v letošním roce zahájila přípravu několika studií proveditelnosti. Jednu z nich od března vedeme i my.

Číst více

Kontakt pro média:

Lucie Kopecká
HR & Marketing Specialist
Tel: +420 777 999 584
E-Mail: lucie.kopecka@ohb-czech.cz