Naše cíle

Usilujeme o to, aby se Česká republika stala jednou z předních sil v kosmickém průmyslu. V OHB Czechspace věříme, že naše zapojení do vesmírného výzkumu přináší technologické a ekonomické výhody všem obyvatelům.

Naše práce pomáhá řešit zásadní otázky vědy a společnosti. Podílíme na misi planetární obrany Hera, výzkumu exoplanet PLATO nebo misi na měření oxidu uhličitého v atmosféře CO2M.

V roce 2022 jsme získali od Evropské kosmické agentury zakázku na první fázi české satelitné mise SOVA v rámci programu Ambiciózní projekt České republiky.

Našimi zákazníky jsou agentury a společnosti z kosmického průmyslu. Zaměřujeme se na dodávky konstrukcí vesmírných sond, družicových adaptérů a mechanických zařízení pro jejich pozemní podporu.

Naše projekty

Náš tým se podílí na následujících projektech.

Kariéra ve vesmíru nemusí být pouze snem

Za svůj úspěch vděčíme našim výjimečným zaměstnancům, jejich vášni pro inovace a vesmír, jejich odpovědnosti a podnikavosti.
V OHB Czechspace budete pracovat na těch nejzajímavějších vesmírných projektech a prozkoumávat dosud neprobádané oblasti se skutečně průkopnickým nasazením.

Novinky z OHB Czechspace

 

Vědci z Argentiny, Belgie, Japonska, Slovenska, Španělska a Tchaj-wanu vyjádřili v těchto dnech podporu české vesmírné misi SOVA. Tu vedeme ve spolupráci s Akademií věd ČR a jejím cílem je v roce 2028 vyslat na oběžnou dráhu největší českou družici, která bude sbírat data ve středních a horních vrstvách atmosféry.

Číst více

Konsorcium vedené společností OHB Czechspace (jako hlavním dodavatelem), podporované ČVUT, IRS a OHB System, tento týden splnilo první milník programu jaderného elektrického pohonu (Nuclear Electric Propulsion – NEP), tzv. „RocketRoll".

Číst více

14. července se uskuteční finále soutěže Czech Rocket Challenge na letišti v brněnských Medlánkách. Soutěž je pořádaná pro studenty středních a vysokých škol, kteří mají za úkol navrhnout a sestavit své vlastní rakety. Již tento pátek bude více než 20 soutěžních týmů odpalovat své rakety. Těšit se můžete také na dva doprovodné odpaly a odpal rakety Sherpa spolku Czech Rocket Society, jehož jsme partnery.

Číst více