Naše cíle

Usilujeme o to, aby se Česká republika stala jednou z předních sil v kosmickém průmyslu. V OHB Czechspace věříme, že naše zapojení do vesmírného výzkumu přináší technologické a ekonomické výhody všem obyvatelům.

Naše práce pomáhá řešit zásadní otázky vědy a společnosti. Podílíme na misi planetární obrany Hera, výzkumu exoplanet PLATO nebo misi na měření oxidu uhličitého v atmosféře CO2M.

V roce 2022 jsme získali od Evropské kosmické agentury zakázku na první fázi české satelitné mise SOVA v rámci programu Ambiciózní projekt České republiky.

Našimi zákazníky jsou agentury a společnosti z kosmického průmyslu. Zaměřujeme se na dodávky konstrukcí vesmírných sond, družicových adaptérů a mechanických zařízení pro jejich pozemní podporu.

Naše projekty

Náš tým se podílí na následujících projektech.

Kariéra ve vesmíru nemusí být pouze snem

Za svůj úspěch vděčíme našim výjimečným zaměstnancům, jejich vášni pro inovace a vesmír, jejich odpovědnosti a podnikavosti.
V OHB Czechspace budete pracovat na těch nejzajímavějších vesmírných projektech a prozkoumávat dosud neprobádané oblasti se skutečně průkopnickým nasazením.

Chcete se stát vesmírným průkopníkem?
 

Začněte svou kariéru v OHB Czechspace.
U nás najdete otevřené pozice pro absolventy, zkušené profesionály i stážisty.

Volná místa

Novinky z OHB Czechspace

 

Brněnská OHB Czechspace má v současné době nakročeno stát se vedoucí kosmickou společností v České republice. Její družicová mise SOVA byla nedávno vybrána Evropskou kosmickou agenturou (ESA). "Naším plánem je vyslat SOVU do vesmíru nejpozději v roce 2027."

Číst více