Hera

Hera je misí planetární obrany Evropské kosmické agentury (ESA). Společně s vědci z NASA má v plánu provést změnu doby oběžné dráhy asteroidu nárazem kosmické lodi DART do menšího tělesa systému binárních asteroidů zvaného Dimorphos. Úkolem Hery v této misi je analyzovat kráter po nárazu a také různé vlastnosti cílového asteroidu. OHB Czechspace se podílí na této misi vývojem jedinečné konstrukce této sondy a zajišťuje, že Hera a její nástroje budou fungovat tak, jak mají.

Sonda HERA skenující asteroid v těsné blízkosti
©ESA
Oranžová planeta s obíhajícími  menšímï planetami
©ESA

PLATO

Projekt PLATO (PLAnetary Transits and Oscillation of stars) je mise Evropské kosmické agentury (ESA) zaměřená na hledání exoplanet pomocí nejmodernějších vědeckých postupů a technologií. Společnost OHB Czechspace je v rámci tohoto projektu zodpovědná za kompletní strukturální analýzu a verifikaci primární nosné konstrukce z kompozitních materiálů zvané Central Tube, včetně analýzy a optimalizace LVA prstence (Launch Vehicle Adapter ring), který tvoří hlavní rozhraní s nosnou raketou.

CO2M

Cílem mise CO2 Monitoring (CO2M) je poskytnout Evropě provozní kapacitu k monitorování emisí CO2 způsobených člověkem. Mise CO2M je součástí nové generace satelitů pro pozorování Země Copernicus HPCM, společného podniku ESA a Evropské unie. V rámci tohoto projektu bude společnost OHB Czechspace zodpovědná za ověření statické pevnosti platformy satelitu.

Satelit Copernicu skenující planetu Zemi
©OHB System

Studie ESA

Studie ESA jsou četné aktivity v rámci evropských programů výzkumu a vývoje jako například TDE, GSTP nebo ARTES. V rámci těchto aktivit jsou perspektivní technologie posouvány na vyšší úroveň technologické připravenosti s cílem v celosvětovém měřítku udržet a posílit přední postavení Evropy v oblasti vesmírných technologií.

Lander vykládající náklad na povrchu Měsíce
©ESA

Máte zájem o naše služby?