Představujeme OHB Czechspace

Sídlíme v Brně a od roku 2018 jsme členem Evropské kosmické a technologické skupiny OHB SE, jednoho z největších evropských subjektů v kosmickém průmyslu.

Mezi naše zákazníky patří agentury a společnosti z oblasti kosmického průmyslu. Dodáváme konstrukce vesmírných sond, družicových adaptérů a podpůrných pozemních zařízení podle specifikací zákazníka. Zaměřujeme se na jejich vývoj, návrh konstrukce, ověřování, zajištění nákupu a montáže, provádění mechanických zkoušek a dalších souvisejících úkolů.

Získali jsme řadu zakázek v rámci programů Evropské kosmické agentury, včetně mise planetární obrany Hera, výzkumu exoplanet PLATO nebo mise na měření oxidu uhličitého v atmosféře CO2M. Náš úspěch je založen na týmu zkušených inženýrů s vášní pro inovace.

KVALITA je naše priorita 
 

OHB Czechspace se připravuje na certifikaci podle systému managementu kvality ISO 9001, kterou provede světově uznávaná společnost DEKRA.

Plně implementovaný procesní management je pravidelně monitorován s cílem identifikovat rizika i příležitosti k dalšímu zlepšování.
 

  • První fáze certifikace ISO 9001 je úspěšně za námi.
  • V roce 2022 proběhne druhá fáze certifikačního auditu.

     

Naše služby

OHB Czechspace nabízí dodávky konstrukcí kosmických zařízení, družicových adaptérů, MGSE (mechanického pozemního podpůrného vybavení) a dalších konstrukčních subsystémů dle specifikace zákazníka. Poskytujeme jejich  vývoj, návrh konstrukcí, ověřování, zajištění nákupu a montáže, provádění mechanických zkoušek a dalších souvisejících úkolů.

Vývoj a dodávka strukturálních subsystémů a MGSE

  • Vývoj, konstrukce, ověřování a nákup konstrukčních prvků pro kosmické aplikace dle specifikace zákazníka (např. dodávka kompletních satelitních konstrukcí, dispenserů, MGSE)

Poskytování individuálních inženýrských služeb v oboru strojního inženýrství

  • Strukturální analýzy

  • Návrhy konstrukcí

  • Provádění mechanických zkoušek