Management

Vedení OHB Czechspace řídí činnost společnosti a zaručuje se za dosahování špičkových výsledků. Zároveň zajišťuje, že její práce odpovídá standardu kvality „made by OHB“.

"V roce 2023 je pro nás jednou z priorit úspěšné završení přípravné fáze české satelitní mise SOVA. Naší ambicí je stát se prvním integrátorem kompletních družicových systémů v České republice."

Vít Pavelec, jednatel společnosti

Vít Pavelec, jednatel společnosti

Vít Pavelec je generálním ředitelem OHB Czechspace od března 2023. Má přes dvacet let zkušeností z vedoucích pozic v nadnárodních společnostech, a to především v oblasti leteckého průmyslu. Předtím působil jako ředitel pro zákaznická řešení a podporu v AERO Vodochody Aeropsace. Přes pět let pracoval jako regionální obchodní manažer pro Evropu ve společnosti Bell Helicopter. V letech 2006 až 2014 působil ve společnosti Honeywell International, kde byl zodpovědný za transfery technologií, transformační projekty a produktovou strategii pro regiony Evropy, Blízkého východu, Afriky a Indie. V letech 2002 až 2006 stál u zrodu prodejní sítě skupiny Cromwell Group v České republice a na Slovensku

Vít Pavelec vystudoval Provoz a řízení letecké dopravy na Českém vysokém učení technickém v Praze a Kellogg School of Management na Northwestern University v Chicagu. Kromě vášně pro letecký a kosmický průmysl ho baví horské kolo a plavání. Je ženatý a má tři děti.


Výpočetní analýzy

Oddělení strukturálních výpočtářů se u nás věnuje širokému spektru analýz od základních tuhostních výpočtů pro jednotlivé konstrukční díly až po velmi komplexní dynamické analýzy na úrovni kompletní struktury družice.

Daniel Rohel, Head of Engineering
Structural Analysis Department

Na úrovni evropské spolupráce se podílíme na vývoji nových technologií a přístupů, abychom mohli řešit aktuální konstrukční problémy rychle a efektivně.

Jako příklad můžeme uvést účast na studii pod záštitou ESA zabývající se problematikou sebedestrukčních mechanismů družice.  V tomto případě  šlo o tepelně senzitivní adheziva, která umožní rozpad zařízení při opětovném vstupu do atmosféry ve fázi konce jeho životnosti. Naši inženýři mimo jiné přišli na způsob, jak tento děj správně vyhodnotit a predikovat.


Konstrukce

Tým našich konstruktérů se pilně věnuje rozmanitým úlohám v oblasti CAD modelování včetně kompletní výrobní dokumentace pro všechny konstrukční díly vesmírných satelitů od nejmenších šroubků až po sendvičové panely z kompozitních materiálů.

Spacecraft Desing Team Leader

Není nám cizí ani práce s pokročilými technologiemi, jako je například 3D tisk nebo topologická optimalizace. Naši konstruktéři taktéž úzce spolupracují s oddělením nákupu materiálu a následnou výrobou.

V současné době se naše konstrukční oddělení zabývá finalizací designu a potřebné dokumentace pro vesmírnou misi Hera, kde jsme zodpovědní za celou konstrukci této průzkumné sondy. Jsme také zodpovědní za návrh a realizaci veškerého pozemního příslušenství určeného k manipulaci, přepravě a testování.


Realizace projektů

Výkonný tým zaštiťuje návrh projektů a jejich realizaci od fáze vyhodnocování proveditelnosti přes detailní technický návrh až po samotnou výrobu a testování. Projekty zahrnují řadu vývojových aktivit, které jsou nutnou součástí realizace vesmírných misí. V kontextu mechanických konstrukcí se realizační tým zabývá nejen vývojem a výrobou letových kusů, ale i modelů určených pouze pro testování a mechanických podpůrných zařízení pro integraci.

Ondřej Krepl, Head of Business Development & Technology Management
Business Development and Technology Management Team
Project Management Team
Peter Bednár, Head of Quality

Podpora

Staráme se o to, aby naši inženýři měli optimální podmínky pro práci – odpovídající technické vybavení, inspirativní pracovní prostředí, perfektně zorganizované služební cesty i prostor pro relaxaci a odpočinek.

Hledáme nové talenty mezi studenty a čerstvými absolventy, ale také zkušené inženýry z celé Evropy. Úspěšně budujeme mezinárodní tým, snažíme se vytvářet prostor pro osobní rozvoj i odborný růst každého jeho člena.

Spolupracujeme s univerzitami, odbornými i zájmovými platformami a v neposlední řadě se snažíme zvyšovat povědomí o tom, že se v České republice, a zejména v Brně, nachází špičkové firmy a odborníci z oblasti vesmírných technologií.

Finance and Administration Team
Representation at the World Engineering Convention 2023

Chcete se stát vesmírným průkopníkem?
 

Začněte svou kariéru v OHB Czechspace. U nás najdete otevřené pozice pro absolventy, zkušené profesionály i stážisty.

Volná místa

Chcete se stát součástí našeho týmu?