Brněnskou OHB Czechspace vede nově Vít Pavelec

Novým generálním ředitelem společnosti OHB Czechspace je od března Vít Pavelec. Ve funkci vystřídal zakládající ředitelku Ariane Wyen, která bude dále pokračovat v práci pro OHB Group. Vít Pavelec má přes dvacet let zkušeností z vedoucích pozic v nadnárodních společnostech, a to především v oblasti leteckého průmyslu. Chce se zaměřit na další rozvoj OHB Czechspace a uvedení vlastních produktů společnosti pro trh s družicemi a nosnými raketami.

„V letošním roce je pro nás jednou z priorit úspěšné završení přípravné fáze české satelitní mise SOVA. Naší ambicí je stát se prvním integrátorem kompletních družicových systémů v České republice,“

Vít Pavelec, generální ředitel OHB Czechspace


Vít Pavelec přichází do vedení společnosti z AERO Vodochody Aeropsace, kde působil jako ředitel pro zákaznická řešení a podporu. Předtím pracoval přes pět let jako regionální obchodní manažer pro Evropu ve společnosti Bell Helicopter. V letech 2006 až 2014 působil ve společnosti Honeywell International, kde byl zodpovědný za transfery technologií, transformační projekty a produktovou strategii pro regiony Evropy, Blízkého východu, Afriky a Indie. V letech 2002 až 2006 stál u zrodu prodejní sítě skupiny Cromwell Group v České republice a na Slovensku.

Pavelec vystudoval Provoz a řízení letecké dopravy na Českém vysokém učení technickém v Praze a Kellogg School of Management na Northwestern University v Chicagu. Kromě vášně pro letecký a kosmický průmysl ho baví horské kolo a plavání. Je ženatý a má tři děti.

Společnost OHB Czechspace se sídlem v Brně je jednou z předních firem v oblasti kosmického průmyslu v České republice. Dodává konstrukce vesmírných sond, družicových adaptérů a jejich pozemní podpůrná zařízení. Zaměřuje se na jejich vývoj, design, ověřování, zajištění nákupu a montáže, provádění mechanických zkoušek a dalších úkolů.  Společnost je od roku 2018 součástí nezávislé evropské technologické skupiny OHB SE. Zákazníky společnosti jsou soukromé společnosti a vesmírné agentury v čele s Evropskou kosmickou agenturou (ESA).