Představení společnosti

OHB Czechspace sídlí v Brně v České republice a od roku 2018 je členem Evropské kosmické a technologické skupiny OHB SE. Díky více než 40 letým zkušenostem v oblasti špičkových technologií je OHB Group v ideální pozici jedné z předních nezávislých sil evropského vesmírného, leteckého a telematického průmyslu.

Více než 3 000 zaměstnanců OHB po celé Evropě pracuje na nejdůležitějších leteckých a vesmírných programech naší doby. Aktivity OHB Space Systems zahrnují družice, pilotované lety do vesmíru i průzkumné a bezpečnostní technologie. OHB vyvíjí, staví, vypouští a provozuje malé družice na nízké oběžné dráze a malé geostacionární družice pro vědecké aplikace, pozemní pozorování, navigaci, komunikaci, planetární obranu a průzkum vesmíru.

OHB Czechspace patří do obchodní jednotky OHB Space Systems. OHB Czechspace získala různé zakázky v rámci programů Evropské kosmické agentury. Mezi tyto programy patří mise planetární obrany Hera, mise pro průzkum vesmíru PLATO a také mise Copernicus CO2M pro pozorování Země.

KVALITA je naše priorita 
 

OHB Czechspace se připravuje na certifikaci podle systému managementu kvality ISO 9001, kterou provede světově uznávaná společnost DEKRA.

Plně implementovaný procesní management je pravidelně monitorován s cílem identifikovat rizika i příležitosti k dalšímu zlepšování.
 

  • První fáze certifikace ISO 9001 je úspěšně za námi.
  • V lednu 2022 proběhne druhá fáze certifikačního auditu.

     

Naše služby

OHB Czechspace nabízí dodávky konstrukcí kosmických zařízení, MGSE (mechanického pozemního podpůrného vybavení)
a dalších konstrukčních subsystémů dle specifikace zákazníka, včetně jejich vývoje, návrhu, ověřování, nákupu a montáže.

Dále OHB Czechspace poskytuje individuální inženýrské služby v oblastech strukturální analýzy, návrhu konstrukcí a provádění mechanických zkoušek.

Vývoj a dodávka strukturálních subsystémů a MGSE

  • Vývoj, konstrukce, ověřování a nákup konstrukčních prvků pro kosmické aplikace dle specifikace zákazníka (např. dodávka kompletních satelitních konstrukcí, dispenserů, MGSE)

Poskytování individuálních inženýrských služeb v oboru strojního inženýrství

  • Strukturální analýzy

  • Návrhy konstrukcí

  • Provádění mechanických zkoušek

Kosmická inženýrka v laboratoři
©OHB

Chci se dozvědět více