Společnost OHB Czechspace v dubnu dodala centrální trubici a sendvičové panely pro pohonný modul a jádro. Páteř konstrukce sondy Hera tak úspěšně dorazila k našemu zákazníkovi OHB SE v Brémách.

Číst více

Úkolem mise CO2M (Copernicus Anthropogenic Carbon Dioxide Monitoring) bude měřit, kolik oxidu uhličitého se uvolňuje do atmosféry výhradně lidskou činností. Vůbec poprvé bude možné také přesně sledovat zdroje a množství emisí v jednotlivých zemích a regionech Evropské unie.

Číst více

Dejte své kariéře vesmírný rytmus! Zveme vás na 15. ročník veletrhu pracovních příležitostí kariéra+. Uskuteční se v úterý 5. dubna od 9 do 15 hodin v Univerzitní aule Vysoké školy Báňské, Technické univerzity v Ostravě. Akce je určena studentům, absolventům i široké veřejnosti.

Číst více

Skvělé zprávy z RUAG Space z Curychu. Centrální trubice sondy Hera je kompletní. Začátkem března úspěšně prošla povinnou kontrolou kvality. Centrální trubici jsme osobně zkontrolovali společně se zástupci OHB System a Evropské kosmické agentury (ESA).

Číst více

Den firem 2022 se koná ve čtvrtek 3. března na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně.

Chcete nastartovat svoji kariéru v kosmickém průmyslu? Zajímají vás strukturální výpočty, mechanika nebo návrhy konstrukcí? Hledáte stáž nebo praxi v oboru? Přijďte se dozvědět vice o projektech OHB Czechspace.

Číst více

Odborná přednáška o asteroidech, startu mise DART a navazující misi HERA.
V úterý 30.11. od 18:00 v Hvězdárně a Planetáriu Brno.

Dušan Majer (Kosmonautix), Pavel Gabzdyl (Hvězdárna a Planetárium Brno), Dávid Klištinec (OHB Czechspace)

Číst více

Největší festival kosmických aktivit v ČR
5.–12. listopadu 2021

Pojďme se setkat na festival plný kosmických akcí pro nadšené amatéry i odborníky, studenty i učitele.
Zástupci OHB Czechspace se účastní mnoha aktivit v průběhu celého týdne.

Číst více

Kontakt pro média:

Jana Běhalová
Public Relations & Marketing
Tel: +420 777 999 584
E-Mail: jana.behalova@ohb-czech.cz