OHB Czechspace je hrdým členem České vesmírné aliance

Česká vesmírná aliance sdružuje společnosti s prokazatelnými schopnostmi a zkušenostmi v oblasti leteckého a kosmického průmyslu. OHB Czechspace je v pořadí šestnáctým členem.

"Jsme hrdí na to, že jsme se stali novým členem prestižní České vesmírné aliance, a máme tak možnost přispět k posílení aktivit České republiky v kosmickém průmyslu," upřesnila jednatelka OHB Czechspace Ariane Wyen.

Cílem aliance je rozvoj kosmických průmyslových aktivit v České republice s důrazem na prohlubování kompetence českých firem a získávání komplexních zakázek. To by nebylo možné bez podpory státních institucí, zejména pak Ministerstva dopravy v rámci programů Evropské kosmické agentury (ESA).

Česká vesmírná aliance

Aliance byla založena v roce 2006 s cílem prezentovat schopnosti svých členů na národních a mezinárodních akcích a navazovat dialog a vztahy s podobnými sdruženími a kosmickými agenturami, ať už v Evropě nebo mimo ni. Prezidentem aliance je Richard Pavlica ze společnosti 5M.

Česká vesmírná aliance má 15 členů napříč širokým spektrem techologických disciplín. Mezi dalšími členy ČVA jsou společnosti Advacam, Ats, Kyocera AVX, BBT-Materials Processing, BD Sensors, EGGO Space, ESC, Frentech Aerospace, Iguasa Software Systems, LKE, Rigau, Toseda, Thin Film Technological Service a UNITES System.

Více informací najdete na webové stránce.